about image

KARTEKS Tekstil

1984 yılında bir aile şirketi olarak kurulan firmamız, 2 adet katlama ve 4 adet büküm makinesi ile faaliyetlerine Katlama ve Büküm Tesisi olarak başladı.

Yıllar içerisinde sektöründe kalite, servis hızı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasıyla hak edilmiş bir başarı simgesine sahip olan şirketimiz, 2003 yılında Ring iplik yatırım kararı almış ve tesisin ilk etabını 2005 yılında günlük 14 ton kapasite ile hayata geçirmiştir. Daha sonra 2008, 2012, 2016, 2018 ve 2020 yıllarında yapılan yatırımlarla erişilmesi güç bir başarıya imza atmış ve toplamda 15 yılda tam 15 kat büyüyerek 4 ayrı iplik üretim tesisinde kurulu toplam 137.000 iğ ile günlük 120 ton ring compact iplik kapasitesine ulaşmış ve kendi alanında ülkemizin lider firmalarından biri olmuştur.

Bunun yanı sıra 2019 yılında sektördeki yenilikleri takip edebilmek ve üretim verimliliğini en üst noktaya taşımak adına Katlama ve Büküm tesisi makineleriyle beraber yenilenmiş ve toplam 40 büküm ve 15 katlama makinesi ile günlük
25 ton büküm
kapasitesine ulaşarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Ton Aylık Üretim
Mutlu Çalışan
Kalite Ödülü

Amaç ve Hedefimiz

Sahip olduğumuz uzmanlık, modern teknoloji, yaratıcılık bilinci ve ürün çeşitliliği müşterilerimizin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına elimizde bulunan en büyük değerdir.

Bütün çalışma arkadaşlarımızın katkılarıyla iplik üretiminde kalitenin öncüsü olarak göstermiş olduğumuz istikrarlı büyümeyi devam ettirerek daha fazla istihdam sağlamak ve marka değerimizi her gün bir öncekinin üzerine çıkarmak şirketimizin ana hedefidir.

Yıllık Üretim Grafiği (Ton)

Fabrikalarımızın Yıllara Göre Yıllık Üretim Grafiği

Yıllık Üretim (.../Ton) Yıllık Artış (.../Ton)